Halsizliğe ne iyi gelir  2

Halsizliğe ne iyi gelir

Halsizliğe ne iyi gelir  2

Halsizliğe ne iyi gelir  3

 

Halsizliğe iyi gelen doğal çözüm yolları yazımızda bulunmaktadır.

Kış mevsiminde artan halsizlik genellikle havaların soğuk olmasında ve bir türlü yataktan çıkamamaktan dolayı çok uyumaktan husule geldiği gibi, kansızlık ve bir takım hastalıkların belirtisi olarak da görülmektedir. Halsizliği doğal çözümü ise her mevsim kurusu ve mevsiminde de tazesi tüketilen dut meyvesindedir. Dut kurusu kış aylarında bolca tüketildiği zaman, halsizlik sorunu bir nevi azalmakta hatta tamamen ortadan kaybolmaktadır.

Halsizliğe doğal çözüm

Dut, ihtiva ettiği potasyum, tiamin, kuersetin, niasin, kalsiyum, demir, B ve C vitamini ve organik asitler ile halsizliğin doğal çözümü olarak tüketimi önerilen bir meyvedir. Dut ve dut kurusunun faydaları ise şöyledir:

Kalori değeri yüksek olan dut, vücuda enerji depolar, iştahı arttırır, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir. Halsizliğin sebebi kansızlık sorunu ise dut düzenli olarak tüketilmelidir.

Dutun aynı zamanda iltihap giderici özelliği de bulunmakta olduğundan, ağız yaraları, diş eti hastalıkları ve bademcik sorunları gibi sağlık problemleri karşısında dut yenmesi önerilir. Yeni doğan çocuklarda husule gelen pamukçuk içinde annelerin dut yenmesi önerilmektedir.

Dut aynı zamanda çocukların zeka gelişimine de yardımcı olur. Sakinleştirici özelliği de bulunan dut stresli anlarda yenmesi gerekenler bir meyvedir. Dut meyvesi astım ve karaciğer hastalıklarına, bağırsak parazitlerine, kabızlık sorununa karşıda tüketilmelidir.

dut halsizliğe iyi gelir mi, dut halsizliği giderir mi, halsizliğe bitkisel çözüm, halsizliğe doğal çözüm önerileri, halsizliğe iyi gelen yiyecekler, halsizliğe karşı ne yemeli, halsizliğe ne iyi gelir, halsizliğe neler iyi gelir, halsizlik için ne yemeli

Halsizliğe doğal çözüm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>